معرفی طرح ملی فجر

امام علی(ع) : ارزش هر انسانی به اندازه ی چیزی است که دوست می دارد

رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان کتـابخانه ها و کتـابداران کشور در مورخ 29/4/1390 تاکید بر ترویج، تبلیغ و تشویق فرهنگ کتابخوانی با حرکتی نوین در سطح جامعه از طریق وسائل ارتباط جمعی و صدا و سیما داشتند طوری که کتاب در سبد کالاى مصرفى خانواده‌ها یک سهم قابل قبولى پیدا بکند. در همین راستا شرکت راهبـرد اقتصـاد فـردا به مدیریت جناب آقای ابوالفضل صادقی طبق مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تـدوین، طـراحی و سـرمایه گـذاری عظیم ترین پـروژه ترویجی و تشویقی خرید و مطالعه کتاب در ایـران با نام طرح ملی فجر پایه گذار این فرهنگ سازی شد.

این طرح همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران( 13الی 23 اردیبهشت 91 ) افتتاح گردید و باعث ایجاد زلزله ای در فرهنگ مطالعه و کتابخوانی شده است طوری که با استقبال بی نظیر مواجه گردید و بیش از 000/400 جلد از کتاب ها در مدت 10 روز نمایشگاه به فروش رفت و پس لرزه هایی در دکه های روزنامه فروشی،کتاب فروشی ها و 000/70 سوپرمارکت سراسر ایران ایجاد نموده است.

کتاب های طرح فجر، شامل 4 عنوان کتاب به نامهای 1ـ تیپ های حرکتیتیپ های ذهنیتیپ های احساسی 4ـ کتاب علی (ع) به فرزند فاطمه (س) چه گفت؟ می باشد. چاپ نخست کتاب های طرح فجر، با همکاری و مساعدت معاونت محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 4 غرفه ابوموسی،تنب بزرگ، و کوچک و غرفه خلیج فارس به مخاطبان معرفی و عرضه گردید.

کتاب های فجر در قطع جیبی و با حجم کم (64 صفحه) طراحی شده اند و خانواده ها، زوج های جوان و دانشجویان جامعه ایران را مخاطب قرار داده و افزایش مهارت های زندگی در خانواده ایرانی را هدف گیری نموده است.

پیام کتاب های فجر: راه حلی برای زندگی بهتر و شادتر همراه با استحکام بنیاد خانواده

موضوع سه کتاب "تیپ های حرکتی،تیپ های ذهنی و تیپ های احساسی" روانشناسی بوده و با هدف افزایش مهارت های ارتباطی افراد در خانواده و اجتماع تالیف شده است و کتاب پرمغز "علی(ع) به فرزند فاطمه (س) چه گفت؟" وصیت امیرالمومنین به امام حسن(ع) می باشد که  شامل عالی ترین و کامل ترین دستورهای زندگانی همراه با نصایح اخلاقی است.

هـدف اصلی طـرح فـجر تشویق مردم به خـرید و مطالعه کتـاب، به گونه ای که خرید کتـاب در سبد کالای مصرفی خـانواده ها، سهم قابل قبـولی پیدا کند می باشد. اطلاع رسانی و تبلیغات کتاب های طرح فجر هم در ابتدای مهر ماه از طریق رسانه ملی و جراید به صورت گسترده تا اکنون انجام می شود و تا روز قرعه کشی 22 اسفند ماه سال جاری ادامه دارد.

320میلیون تومان جایزه برای خرید و مطالعه کتاب های فجر، از مهمترین عوامل تشویق مخاطبان به خرید و مطالعه این کتاب ها می باشد.

 از جمله جوایز این طرح عبارتند از:

 • 57 میلیون تومان پول نقد به یک نفر(جایزه ویژه)
 • 57 جایزه یک میلیون تومانی
 • 57 هدیه کارت صدهزار تومانی
 • 57 کمک هزینه حج عمره
 • 57 ربع سکه بهار آزادی
 • 57 بیمه عمر
 • 57 گوشی موبایل
 • 40 سفر به کربلا و نجف
 • 22 دستگاه تبلت
 • 1357 بن 57 هزار تومانی خرید کتاب
 • یک دستگاه تراکتور پیشرفته

 جهت شرکت در قرعه کشی فقط باید شماره ای را که در داخل هر کتاب می باشد را به شماره 30006176 پیامک نمود. شرکت در قرعه کشی جایزه ویژه مستلزم خریدن و ارسال چهار شماره موجود در داخل کتابها می باشد.

در پایان هر کدام از کتابهای طرح فجر نیز یک سوال به صورت نظرسنجی مطرح گردیده است که تعدادی از جوایز ذکر شده همچون 22دستگاه تبلت،57 هدیه صدهزارتومانی،57 گوشی موبایل و 40 سفر کربلا و نجف به آن اختصاص یافته است و خریداران جواب را باید تا 21 اسفند با پست عادی به آدرس قـم،  صنـدوق پستی 818-37185 ارسال نمایند.

همچنین کسانی که به هـر چـهار سـؤال انتهای کتـاب های طرح فجر پـاسخ دهند علاوه بر شرکت در قرعه کشی هر کتاب، در قـرعه کشی یـک دستـگاه تـراکتور ITM 285 با گیربکس سنکرون که در حال حاضر 29میلیون تومان می باشد نیز شـرکت داده می شوند.

   قرعه کشی جوایز ، به فضل پروردگار با حضور نمایندگان قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده محترم دادستانی و دیگر مسئولین علمی و فرهنگی کشور در روز 22 اسفند ماه سال جاری ضمن پخش زنده تلویزیونی در جـزیره همیشه ایرانی ابوموسی برگزار می گردد و  برندگان از طریق جراید و تلویزیون معرفی می شوند. همچنین در این مراسم از حامیان و مروجان طرح فجر (ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه) تقدیر و تشکر صورت می پذیرد.

در هفته های آتی 90 درصد سود طرح فجر خرج موارد عام المنفعه می گردد و به حول قوه الهی و با درایت جناب آقای صادقی رییس ستاد اجرایی طرح فجر در سال آینده هم با یک سیر مطالعاتی به راه خود ادامه می دهد تا سرانه مطالعه به حد مطلوب برسد.

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

ملکیان 09197769916

/ 0 نظر / 17 بازدید